8metai.png
baneris_kaire.jpg
baneris_desine.jpg
Penktadienis, 2014 Rugpjūčio 22
Jadvygos žolelių arbatos Spausdinti E-mail
2008 09 02

Jadvygos_zoles_logo

Žaliava arbatų mišiniams, kurie tiekiami į parduotuves, ruošiama iš daugiau kaip 120 augalų rūšių. Visos žolelės yra ekologiškos: išaugintos šiame ekologiniame ūkyje arba surinktos iš ekologiškų, sertifikuotų natūralių plotų. Jas džiovina, smulkina, sijoja, ruošia patyrę darbuotojai.

Provizorės-farmakognostės
J.Balvočiūtės
ekologinis vaistažolių ūkis

Žolelių arbatos – mišiniai kasdieniniam stalui

Žolelių arbata „AROMATINĖ“ Švelnaus, originalaus aromato, gaivaus skonio arbata. Į jos sudėtį įeina aromatingi augalai, gerinantys virškinimą.
Žolelių arbata „ĄŽUOLO GILIŲ GĖRIMAS“ Tai švelnus sveikuoliškas kavos pakaitalas, pagamintas pagal senąsias liaudies tradicijas. Jį galima pagardinti pienu ar grietinėle.
Žolelių arbata „KASDIENĖ“ Malonaus skonio ir aromato arbata su žolelėmis, kurios gerina savijautą, medžiagų apykaitą, virškinimą, stiprina nervų sistemą ir imunitetą. Ji gerai malšina troškulį.
Žolelių arbata „KAVA BE KAVOS“ Sveikuoliškas kavos pakaitalas, pasižymintis maloniai kartoku skoniu; jis puikiai malšina troškulį. Yra žinoma, kad trūkažolės ir kiaulpienės šaknys gerina virškinimą, tonizuoja, skatina kasos ir kepenų veiklą, yra naudingos diabetikams. Šį gėrimą galima pagardinti pienu ar grietinėle.
Žolelių arbata „RASAKILA“ Į šios arbatos sudėtį įeina rasakilų žolė ir medetkų žiedynai, kurie nuo seno vartojami moterų, kad išvengti negalavimų. Kvapiosios stumbražolės arbatai suteikia subtilų aromatą, kiti augalai papildo įvairiomis vertingomis medžiagomis. Arbata švelniai tonizuoja. Ją gali gerti įvairaus amžiaus moterys.
Žolelių arbata „SASKIJOS“ Ši arbata sudaryta iš augalų, kurie tinka moterims nėštumo metu.
Žolelių arbata „LAZDYNAS“ Tai arbata, kurioje dominuoja medžių lapų skonis. Ji padeda šalinti nuovargį ir atgauti žvalumą, gerai malšina troškulį. Kai kurie augalai, įeinantys į šios arbatos sudėtį, ypač naudingi vyrams, nes veikia profilaktiškai nuo prostatos susirgimų. Tačiau šią arbatą kasdien gali gerti ne tik vyrai.
Mišinys „LAUKINIŲ VAISIŲ ARBATA“ Gaivinančio, subtiliai saldžiarūgščio skonio arbata, sudaryta iš septynių rūšių laukinių vaisių, turtingų vitaminų.
Žolelių arbata „ŽEMAIČIŲ ŽOLĖS“ Žemaitijos miškų ir pievų žolelių derinys, turintis švelnų, savitą skonį. Jis stiprina ir tonizuoja.
Žolelių arbata „PUMPURĖLIAMS” Malonaus skonio, švelnaus aromato žolelių rinkinys, sukurtas vaikams. Į jo sudėtį įeina augalai, kurie naudingi augančiam organizmui. Arbata gali būti plikoma įvairaus stiprumo, atsižvelgiant į vaiko amžių ir skonį, bei duodama gerti kaip kasdienė arbata. Bet ši arbata tinka ir kitokio amžiaus žmonėms.
Žolelių arbata „LINO“ Gero, kiek neįprasto skonio ir kvapo žolelių derinys, papuoštas lino žiedlapiais. Ši arbata puikiai malšina troškulį. Į jos sudėtį įeinančios žolelės suteikia žvalumo, gerina medžiagų apykaitą, ramina.
Žolelių arbata „PAJŪRIO DVELKSMAS“ Kvapnus mišinys iš žolelių, surinktų arti Baltijos jūros pakrantės, kuri pasižymi savita mineraline dirvos sudėtimi.
Žolelių arbata „KALĖDINĖ NUOTAIKA“ Sudėtinga, įvairiaspalvės tekstūros gaivinanti žolelių kompozicija, pasižyminti maloniu skoniu ir aromatu. Joje yra tonizuojančių augalų. Sezoninis produktas.


Žolelių arbatos su žolelėmis nuo negalavimų

Žolelių arbata Nr.1 Šioje arbatoje yra augalų, kurie gerina apetitą, skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą, kepenų ir kasos veiklą.
Žolelių arbata Nr.2 Arbata sudaryta su augalais, naudojamais atminčiai gerinti: jie gerina kapiliarinę kraujotaką, skatina smegenų aprūpinimą deguonimi, mažina cholesterolio kiekį kraujyje.
Žolelių arbata Nr.3 Arbata su augalais, kurie naudojami kraujagyslėms stiprinti, cholesterolio kiekiui kraujyje mažinti.
Žolelių arbata Nr.4 Ši žolelių arbata su augalais, kurie naudingi diabetikams: aktyvina kasos veiklą, mažina gliukozės kiekį kraujyje, gerina kraujotaką.
Žolelių arbata Nr.5 Arbata su augalais, kurie vartojami kepenų darbui gerinti, skatina tulžies nutekėjimą.
Žolelių arbata Nr.6 Arbata su augalais, kurie gerina širdies vainikinių ir kitų kraujagyslių kraujotaką, naudojami nuo aterosklerozės.
Žolelių arbata Nr.7 Arbata su augalais, kurie mažina spazmus sergantiems bronchine astma, veikia raminančiai. Vaikams šią arbatą duoti gerti ne ilgiau kaip vieną savaitę.
Žolelių arbata Nr.8 Arbata su augalais, kurie yra naudingi sergantiems lėtiniu kasos uždegimu, jie gerina ir kepenų darbą, skatina apetitą.
Žolelių arbata Nr.9 Arbata su augalais, kurie veikia kaip natūralūs antidepresantai.
Žolelių arbata Nr.10 Arbata su augalais, kurie veikia nuo šlakų kaupimosi organizme.
Žolelių arbata Nr.11 Arbata su augalais, kurie naudojami endometrito gydymui.
Žolelių arbata Nr.12 Tai arbata su augalais, naudojamais gerybinių auglių (miomų, cistų) atveju; ji tinka ir esant skydliaukės mazgeliams.
Žolelių arbata Nr.13 Arbata su augalais, kurie naudojami gimdos ir jos priedų uždegimui gydyti. Jie pasižymi priešuždegiminiu poveikiu ir padeda atstatyti gimdos aktyvumą.
Žolelių arbata Nr.14 Arbata su augalais, naudojamais hemorojaus gydymui. Jie stabdo kraujavimą, palengvina tuštinimąsi, šalina hemorojinius mazgus.
Žolelių arbata Nr.15 Arbata su augalais, kurie naudojami gydyti inkstų akmenligę. Jie tirpdo ir šalina iš inkstų akmenis, atpalaiduoja spazmus.
Žolelių arbata Nr.16 Arbata su augalais, naudingais sergantiems išsėtine skleroze (lėtine neurologine liga). Kitiems žmonėms - sveikiems ar sergantiems kitomis ligomis - ši arbata nerekomenduojama.
Žolelių arbata Nr.17 Arbata su augalais, tradiciškai naudojamais gydyti įsisenėjusį kosulį, bronchitą, plaučių uždegimą.
Žolelių arbata Nr.18 Arbata su augalais, kurie naudingi klimakso periodu: mažina karščio pylimą, juntamą širdies mušimą, nervingumą, reguliuoja hormoninę pusiausvyrą.
Žolelių arbata Nr.19 Arbata su augalais, kurie naudojami mastopatijos gydymui.
Žolelių arbata Nr.20 Arbata su augalais, naudojamais migrenos atveju, atpalaiduoja spazmus, šalina lėtinius galvos skausmus.
Žolelių arbata Nr.21 Arbata su augalais, kurie naudojami esant nemigai ar neurozėms.
Žolelių arbata Nr.22 Arbata su augalais, kurie greitina medžiagų apykaitą ir mažina apetitą, todėl naudingi norintiems atsikratyti viršsvorio.
Žolelių arbata Nr.23 Arbata su augalais, kurie naudojami sąnarių ligų (osteochondrozės, artrito) gydymui, gerina kraujo ir skysčių apytaką sąnariuose, mažina patinimus.
Žolelių arbata Nr.24 Arbata su augalais, naudojamais nuo kaulų retėjimo (osteoporozės). Jie gerina kalcio pasisavinimą, stabdo jo šalinimą iš organizmo, skatina kaulų suaugimą po lūžių, stiprina sąnarius, neleidžia nykti kremzlėms.
Žolelių arbata Nr.25 Arbata su augalais, naudojamais esant padidėjusiam dirglumui, neurozėms, išgąsčiui. Jie ramina žmones, kurie kenčia nuo baimių, nerimo ir streso. Kuriant mišinį siekta, kad jis nesukeltų mieguistumo dienos metu.
Žolelių arbata Nr.26 Arbata su augalais, kurie mažina padidėjusį kraujo spaudimą: jie ramina, gerina kraujotaką, skysčių šalinimą, gerina galvos smegenų maitinimą.
Žolelių arbata Nr.27 Arbata su augalais, kurie naudojami nuo padidėjusio skrandžio rūgštingumo ir opaligės. Jie gydo sudirgusias ar išopėjusias skrandžio stemplės gleivines, mažina suaktyvėjusią skrandžio rūgšties sekreciją, ramina uždegimą.
Žolelių arbata Nr.28 Arbata su augalais, kurie naudojami parodontozės gydymui. Jie gydo dantenas išoriškai ir vidiniai, stiprina dantenų, žandikaulio kaulinį audinį, aktyvina kraujotaką, aprūpinimą įvairiomis medžiagomis.
Žolelių arbata Nr.29 Arbata su augalais, kurie naudingi sergant peršalimu, gripu, kosuliu, kuomet organizme vyksta ūmus uždegimas.
Žolelių arbata Nr.30 Arbata su augalais, kurie naudojami nuo plaukų slinkimo. Vartojama į vidų ir išoriškai. Šie augalai skatina plaukų folikulų veiklą, juos stiprina, papildo organizmą įvairiais vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis.
Žolelių arbata Nr.31 Arbata su augalais, kurie naudojami podagros gydymui. Jie šalina iš organizmo šlapimo rūgšties darinius, įvairius šlakus, nuskausmina.
Žolelių arbata Nr.32 Arbata su augalais, kurie naudojami prostatos adenomos (gerybinio audinių išvešėjimo) gydymui; jie mažina patinimą ir padeda atstatyti liaukos veiklą.
Žolelių arbata Nr.33 Arbata su augalais, kurie mažina skausmus sąnariuose. Šie augalai žinomi dėl savo analgetinių, priešuždegiminių savybių ir gebėjimo padėti esant kraujotakos sutrikimams.
Žolelių arbata Nr.34 Arbata su augalais, naudojamais sinusito gydymui. Jie skatina sinusų gleivinės gijimą, šalina veido ir galvos skausmus.
Žolelių arbata Nr.35 Arbata su augalais, kurie naudojami gydyti skydliaukės negalavimams. Įspėjimas: jei organizme pernelyg daug jodo, šią arbatą vartoti tris kartus silpnesnę, nes guveinyje yra nemažai jodo.
Žolelių arbata Nr.36 Arbata su augalais, kurie vartojami esant sumažėjusiam kraujo spaudimui. Jie tonizuoja, šalina nuovargį ir pagerina bendrą savijautą, darbingumą.
Žolelių arbata Nr.37 Arbata su augalais, kurie naudojami nuo širdies neurozių. Jie gerina širdies darbą, gydo širdies ritmo sutrikimus, ramina širdies nervus. Padeda žmonėms, kurių širdies darbas sutrinka dėl jautrios nervų sistemos.
Žolelių arbata Nr.38 Arbata su augalais, kurie naudingi esant šlapimo nelaikymui. Jie normalizuoja šlapimo pūslės ir šlapimtakių tonusą, šalina uždegimus.
Žolelių arbata Nr.39 Arbata su augalais, kurie naudojami šlapimo pūslės uždegimui ir akmenligei gydyti. Jie mažina uždegimą, spazmus, ramina.
Žolelių arbata Nr.40 Arbata su augalais, naudojamais tulžies pūslės akmenligės gydymui.
Žolelių arbata Nr.41 Arbata su augalais, kurie naudojami, esant vaikų neurozėms, vaikų naktiniam šlapinimuisi; jie vaikus ramina ir stiprina.
Žolelių arbata Nr.42 Arbata su augalais, kurie naudojami venų išsiplėtimo, uždegimo gydymui. Jie stiprina venų sieneles, mažina kraujo krešumą, uždegimą.
Žolelių arbata Nr.43 Arbata su augalais, kurie veikia nuo vidurių pūtimo: gerina žarnyno ir į jį atsiveriančių liaukų veiklą.
Žolelių arbata Nr.44 Arbata su augalais, kurie naudingi norintiems atsikratyti žalingų įpročių (rūkymo, alkoholizmo), kadangi po ilgesnio vartojimo sukelia šleikštulį alkoholiui ir rūkalams. Arbata nėra skani.
Žolelių arbata Nr.45 Arbata su augalais, kurie gerina odos sveikatą ir yra naudingi sergantiems žvyneline.
Žolelių arbata Nr.46 Arbata su augalais, naudojamais šlakų šalinimui iš organizmo. Ji malonaus skonio, puikiai tinka teigiamam pirties poveikiui sustiprinti.
Žolelių arbata Nr.47 Malonaus skonio ir aromato arbata su augalais, kurie ramina. Puikus gėrimas vakarui ar norintiems atsipalaiduoti nuo įtampos. Galima vartoti ir dienos metu.
Žolelių arbata Nr.48 Arbata su augalais, kurie naudingi regėjimo funkcijai.
Žolelių arbata Nr.49 Arbata su augalais, kurie laisvina vidurius. Poveikio stiprumas priklauso nuo arbatos stiprumo. Nerekomenduojama vartoti, jei viduriai nėra užkietėję.
Žolelių arbata Nr.50 Vieno komponento arbata, kuris stabdo viduriavimą. Šis augalas stipriai veikia mikrobus ir virusus, turi daug sutraukiančių medžiagų.
Žolelių arbata Nr.51 Arbata su augalais, kurie naudingi esant sumažėjusiam skrandžio rūgštingumui, kadangi skatina viršinimą: gerina skrandžio sulčių išsiskyrimą, skatina kepenų, kasos darbą.
Žolelių arbata Nr.52 Arbata su augalais, kurie naudojami tulžies pūslės ir latakų uždegimo gydymui. Jie veikia pieš virusinius ir bakterinius uždegimus, šalina skausmą, gerina tulžies nutekėjimą į žarnyną, gerina virškinimą ir peristaltiką.
Žolelių arbata Nr.53 Arbata su augalais, kurie naudojami inkstų darbui gerinti. Jie skatina šlapimo išskyrimą, turi priešuždegiminių savybių, tinka esant inkstų nepakankamumui.
Žolelių arbata Nr.54 Arbata su augalais, tinkančiais asmenims, linkusiems į mažakraujystę. Gerina kraujodarą, kraujo rodiklius, stiprina organizmą.

 

Pavienių augalų arbatos

Balinių ajerų šakniastiebiai (Rhiz. Calami)
Paprastųjų apynių spurgai (Strob. Lupuli)
Beržų lapai (Fol. Betulae)
Beržų pumpurai (Gemmae Betulae)
Juodasis beržo grybas (Inonotus obliquus)
Paprastųjų bitkrėslių žiedynai (Anth. Tanaceti vulgaris)
Citrininių čiobrelių žolė (Hb. Thymi citriodori)
Erškėčių vaisiai  (Fr. Rosae sp.)
Rausvažiedžių ežiuolių žolė (Hb. Echinaceae purpureae)
Gudobelių vaisiai (Fr. Crataegi)
Gudobelių žiedai (Fol. cum flore Crataegi)
Paprastųjų jonažolių žolė (Hb. Hyperici perforati)
Karčiųjų kiečių (pelynų) žolė (Hb. Artemisiae absinthii)
Paprastųjų kiečių žolė (Hb. Artemisiae vulgaris)
Paprastųjų kraujažolių žolė (Hb. Millefolii)
Paprastojo lazdyno lapai (Fol. Coryli avelanae)
Vaistinių medetkų žiedynai (Anth. Calendulae officinalis)
Pipirmėčių žolė (Hb. Menthae piperitae)
Pušų pumpurai (Gemmae Pini)
Vaistinių ramunių žiedynai (Anth. Chamomillae)
Paprastųjų raudonėlių žolė (Hb. Origani vulgaris)
Penkiaskiaučių. sukatžolių žolė (Hb. Leonuri)
Kvapiųjų stumbražolių lapai, nekarpyti (Fol. Hierochloe odoratae)
Paprastųjų trūkažolių šaknys (Rad. Intybi)
Vaistinių valerijonų šaknys (Rad. Valerianae officinalis)
Didžiųjų varnalėšų šaknys (Rad. Arctii lappae)

Įspėjimas: Žolelių arbatos nerekomenduojamos, kai žmogus jautrus jų komponentams, kai arbatos vartojamos ne pagal nurodymus ir pernelyg dideliais kiekiais. Žmonėms derėtų pasitarti su gydytoju prieš žolinių produktų vartojimą, kadangi galima kai kurių augalų medžiagų sąveika su vaistais, anestetikais ar kontraceptikais. Pacientui derėtų informuoti gydytoją apie žolelių arbatos vartojimą, kai jis skiria gydymą.