8metai.png
baneris_kaire.jpg
baneris_desine.jpg
Ketvirtadienis, 2014 Balandžio 17
Naujienos

Rezultatai 11 - 20 iš 497

vs_ciobrelis1.gifBotaninis augalo pavadinimas: Paprastasis čiobrelis – Thymus serpyllum L.

Šeima: Lūpažiedžiai (Notreliniai) – Labiatae Juss. (Lamiaceae Lindl.)

Liaudiški pavadinimai: čebrelis, čebriukas, čepronėlis, čiobreliai, čiumbrelis, čiobras, čambrukai, čebras, dievaitis, maironas, puronėlis, šilažolė, timijonas, timkus, timkužis.

Aprašymas. Paprastasis čiobrelis – 10-15 cm aukščio, iki 30 cm ilgio, daugiametis, aromatingas, labai šakotas puskrūmis. Pagrindinis stiebas gulsčias, sumedėjęs, bet kurioje vietoje įsišaknijantis. Žiedinės šakelės stačios, apskritos, plaukuotos. Lapai elipsiški, trumpakočiai, į apačią užsirietusiais kraštais, smulkūs, pailgi, juose daug per padidinamąjį stiklą matomų duobučių, kuriose yra liaukelės su eteriniu aliejumi. Žiedai sukrauti lapų pažastyse, galvutės pavidalo žiedynuose. Čiobreliai įprastai žydi birželio-rugpjūčio mėnesiais. Vaisius – tamsiai rudas riešutėlis.

cedar_cedarbloomSibiro kedras – pušinių šeimos medis (lot. Pinus sibirica), dažnai vadinamas medžiu vaistininku. Jo naudingas savybes žmonės nuo seno naudoja gydomiesiems tikslams. Kedrų pasaulis – tai kerų ir mįslių pasaulis. Ir kedro riešutus, ir sakus, ir spyglius galima galima paversti stebuklingomis priemonėmis.

Kedras minimas Senajame Testamente, Pranašo Mozės knygoje, kaip unikalus medis, turintis gydomųjų savybių. Padavimas byloja, kad išminčius karalius Saliamonas už kedrus šventyklai statyti karaliui Heronui atidavė 20 miestų.

Rusų rašytojas V. Megre savo knygoje „Anastasija“ aprašo unikaliuosius Sibiro skambančiuosius kedrus, kurie priima ir sukaupia savyje teigiamą energiją, siunčiamą į Žemę iš kosmoso. Papuošalai, talismanai, dailės dirbiniai, baldai, pagaminti iš tokio kedro, teigiamai veikia žmogaus organizmą, apsaugo žmogaus būstą nuo neigiamo aplinkos poveikio, teigia knygos autorius.

Oras kedrynuose praktiškai sterilus – 200-300 bakterijų ląstelių viename kubiniame metre. Palyginkime: operacinėse leidžiama norma 50-1000 b.l./m3. Kedrų želdiniai, išskirdami fitoncidus, išvalo orą, naikina ligas sukeliančius mikroorganizmus, suteikia orui gydomųjų savybių.

Dar 1792 m. akademikas P.S.Palas rašė, kas vaisiai efektyviai atstato vyrišką jėgą, grąžina žmogui jaunystę, padidina organizmo atsparumą, padeda priešintis daugeliui ligų.

Seniai žinoma, kad kedro riešutai (netgi jų išspaudos) yra maistingesni už duoną, daržoves ir kitus produktus. Jeigu žmogus kasdien suvalgytų 20-40 kedro riešutų branduolių, jis galėtų padidinti organizmo atsaprumą daugeliui ligų, pailginti gyvenimo trukmę ir jaunystę.


Mokslininkai nustatė, kad kedro riešutuose yra įvairių medžiagų, pakeliančių darbingumą, gerinančių kraujo sudėtį, padedančių išvengti tuberkuliozės, mažakraujystės. Sibiro tautos kedro riešutais ir aliejumi gydo virškinimo organų ligas, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos erozijas bei opas. Kedro riešutų branduolių nespirituoto vyno užpilas valo kraują. Sibiro žinuoniai pataria užpilu su medumi gydyti akmenligę.

Sibiro tautos nuo seno iš kedro branduolių spausdavo aliejų, kuris buvo ir tebėra vartojamas liaudies medicinoje ir laikomas biologiškai unikaliu produktu. Jis visais parametrais pranoksta geriausių rūšių augalinius aliejus gaunamus iš kitų produktų. Kedro riešutų aliejus lengvai virškinamas, labai maistingas, pasižymi gydomosiomis savybėmis, jame daug vitaminų ir mineralinių elementų. Kedro aliejus gaunamas šaltuoju (ne daugiau kaip 600 C) spaudimo būdu iš maistinių kedro riešutų branduolių.

Kedro riešutų aliejus - ypatingas, jame daug neprisotintųjų riebiųjų rūgščių (daugiausia linolininės), todėl rekomenduojamas gydyti aterosklerozę, širdies išeminę ligą bei hipertoninę ligą. Tiegiamai veikia širdies ir kvėpavimo organų darbą.

Kedro aliejumi gydomi odos susirgimai, silpni plaukai ir nagai. Jį patartina vartoti esant nepalankioms klimato ir ekologinėmis sąlygomis, taip pat žmonėms, dirbantiems įtemptą ir daug energijos reikalaujantį darbą. Ypač rekomenduojama reguliariai vartoti kedro riešutus ir aliejų vaikams, nes įeinantys į jų sudėtį elementai skatina normalų augančio organizmo vystymąsi.


coneKai kurie vitaminai įeinantys į kedro aliejų:

B1 (tiaminas). Reguliuoja angliavandenių apykaitos produktų oksidaciją, dalyvauja amino rūgščių apykaitoje, riebiųjų rūgščių susidaryme, teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių, virškinimo, endokrininę, centrinę ir periferinę nervų sistemas.

B2 (riboflavinas). Padeda organizmui baltymus, riebalus ir angliavandenius paversti energija. Būtinas organizmo audinių susidarymui ir palaikymui. Gerina regėjimą, teigiamai veikia nervų sistemą, odą ir gleivinę, kepenų veiklą, kraujo gamybą.

B3 (PP arba niacinas). Svarbus riebalų sintezei, baltymų apykaitai ir maisto virtimui energija. Reguliuoja nervinę veiklą, širdies ir kraujagyslių sistemą, virškinimo organų funkcijas, cholesterino apykaitą ir kraujo gamybą.

E (tokoferolis). Veikia lytinių ir kitų endokrininių liaukų funkcijas, stimuliuoja raumenų veiklą, dalyvauja baltymų ir angliavandenių apykaitoje.

Padeda įsisavinti riebalus, vitaminus A ir D, saugo ląstelių membranas nuo pažeidimų.

Kitoks moters gyvenimo etapas

mot2Menopauzė nėra liga, dėl kurios jūs turėtumėte būti gydoma tradicine pakaitine hormonų terapija (PHT). Tai normalus moters hormoninės raidos etapas, kai baigiasi menstruacijų ciklai. Dažniausiai tai atsitinka laikotarpyje nuo 45 – 55 metų amžiaus, nors gali būti ir 10 metų anksčiau arba vėliau.

Dažniausiai galima išskirti trys menopauzės etapus. Pirmiausia pradeda keistis kraujavimo pobūdis (kraujavimas sustiprėja arba susilpnėja), bet mėnesinės dar yra reguliarios. Kartais tai vadinama laikotarpiu prieš menopauzę. Gali pradėti mušti karštis. Paskui ateina metas, kai kiaušidžių funkcija nusilpsta tiek, kad mėnesinės tampa nereguliarios ir galiausiai nutrūksta. Paskutinis - laikotarpis po menopauzės – etapas pradedamas skaičiuoti tada, kai praeina 12 mėnesių nuo paskutinių mėnesinių. Šiuo laikotarpiu atsiranda vis ryškesni senėjimo simptomai, kuriuos lemia labai sumažėjęs estrogenų ir progesteronų lygis. Atsiranda daugiau raukšlių, gali pradėti augti  plaukai ant veido, išslinkti smilkinių plaukai. Raumenys netenka stiprumo ir tonuso, muša karštis, vargina nemiga. Kartais skauda sąnarius, pasidaro trapesni kaulai, padidėja osteoporozės rizika.
Dėl hormoninių pasikeitimų plonėja ir sausėja makšties audiniai (jie blogiau aprūpinami krauju), atsiranda palankios sąlygos uždegimams ir infekcijoms. Moterys kartais pradeda vengti lytinių santykių. Beje, visai be reikalo, nes reguliarūs lytiniai santykiai gerina makšties audinių kraujotaką.
Sumažėjus estrogenų gamybai, silpsta šlapimo pūslės raumenų tonusas, dėl to gali išsivystyti dalinis šlapimo nelaikymas, kai kosint, čiaudint, juokiantis ar mankštinantis netikėtai išteka šiek tiek šlapimo.
Atsiranda ir emocinių sutrikimų, ypač staigių nuotaikos svyravimų, kai moteris vieną minutę džiūgauja, o kitą jau yra apimta didžiausios nevilties.
Tačiau visų šių simptomų galima išvengti. Reikia tik valgyti tinkamą maistą, mankštintis, vartoti tinkamus papildus ir natūralius hormonų pakaitalus.
Sveikatos sutrikimų gali atsirasti ne tik dėl estrogenų stokos, bet ir dėl jų vyravimo (sutrikus normaliai pusiausvyrai tarp estrogenų ir progesterono). Ši pusiausvyra gali sutrikti, kai gaminasi per mažai progesterono (pvz. kai  neįvyksta ovuliacija) arba per daug estrogenų, pavyzdžiui, kai organizmas yra nuolatos veikiamas herbicidų, pesticidų ir plastiko, kuriuose yra vadinamųjų ksenoestrogenų, t.y. organizmą panašiai kaip estrogenai veikiančių medžiagų. Šie chemikalai kaupiasi riebiuose kūno audiniuose ir labai padidina vėžio riziką.
Kai estrogenai vyrauja, gali susilaikyti audiniuose skysčiai, sutrikti mėnesinės. Šiais laikais mus supa daugybė hormonų pusiausvyrą galinčių sutrikdyti chemikalų, dėl to mažėja spermatozoidų skaičius vyrų spermoje, gyvūnai ir žuvys keičia lytį ir žmonėms taip pat būdingos seksualinės mutacijos.
Vienas tradicinės pakaitinės hormonų terapijos minusų yra tas, kad vietoj progesterono naudojamos sintetinės į hormonus panašios medžiagos – progestinai (dirbtiniai hormonai). Jų galimas pašalinis poveikis – irzlumas, kepenų veiklos sutrikimai, kraujavimai iš makšties, kraujo krešulių susidarymas – vargu ar atsveria teigiamą estrogenų (jie, beje, skiriami daug didesnėmis dozėmis negu gydant natūralia PHT) poveikį širdžiai. Todėl geriau rinktis natūralią PHT.

Vengtini maisto produktai:

 • Tipiški vakariečių mėgstami valgiai (balta duona, riebūs pieno produktai, mėsa). Tai apskritai nesveikas maistas, juolab menopauzės laikotarpiu (nuo jo labiau gali mušti karštis).
 • Pesticidais ir herbicidais užteršti produktai. Juose yra estrogeno veikimą imituojančių medžiagų – ksenoestrogenų.
 • Intensyviai užaugintų gyvulių ir paukščių mėsa. Turi antibiotikų ir hormonų liekanų. Todėl rekomenduojama tik ekologiška mėsa.
 • Plastikiniuose induose laikomi produktai. Niekada nešildykite šių produktų kartu su pakuote, kad ksenoestrogenai iš pakuotės nepereitų į maistą.
 • Kofeinas, cukrus, šokoladas, alkoholis. Visi jie veikia kaip stimuliuojamosios medžiagos ir gali sukelti cukraus lygio kraujyje nukrypimus nuo normos.
 • Venkite labai karštų gėrimų ir pernelyg aštrių ir karštų valgių.

mot1Rekomenduojami maisto produktai:

 • Ekologiški vaisiai ir daržovės.
 • Fermentuoti sojų produktai. Vieni geriausių menopauzės simptomus švelninančių produktų. Sojose gausu izoflavonų (fitoestrogenų), kurie organizmą veikia panašiai kaip estrogenai ir užblokuoja žalingą estrogenų ir ksenoestrogenų poveikį.
 • Sojų pienas ir sūris, ryžiai, migdolų pienas.
 • Lęšiai, liucernos, pankoliai, pupelės, saulėgrąžų, moliūgų ir sezamų sėklos, braziliški ir graikiniai riešutai, sėmenys. Turi izoflavonų, o sėklos ir jų nerafinuoti aliejai – organizmui gyvybiškai svarbių riebalų, kurie mažina ne tik sąnarių skausmus ir išeminės širdies ligos riziką, bet ir makšties audinių sausumą.
 • Kopūstai (gūžiniai, lapiniai, žiediniai, Briuselio, šparaginiai), garstyčios, kaliaropės, griežčiai. Reguliuoja hormonų pusiausvyrą, taigi mažina riziką susirgti šios pusiausvyros sutrikimų sukeliamomis vėžio rūšimis (krūties vėžiu, gimdos kaklelio vėžiu).
 • Braziliški riešutai ir sezamų sėklos. Geresnis kalcio šaltinis negu karvės pienas.
 • Neriebus jogurtas su gyvomis bakterijomis. Padeda atkurti sveiką žarnyno mikroflorą. Tada geriau pasisavinamos maistingosios medžiagos.
 • Vitaminas B12. Jo yra riebioje žuvyje, kiaušiniuose, mėsoje. Mažina dirglumą, vidurių pūtimą, galvos skausmus ir kitokius menopauzės simptomus.
 • Kalis ir pantoteno rūgštis (vitaminas B5). Gerina antinksčių veiklą. Geri šių medžiagų šaltiniai – mažai apdoroti grūdai (rudieji ryžiai, burnočiai, miežiai, bolivinių balandų sėklos), žuvis (lašiša), pomidorai, šparaginiai, žiediniai kopūstai, avokadai, džiovinti abrikosai, bananai, melionai, apelsinai.
 • Džiovinti jūros dumbliai. Turi daug jodo ir kalcio.
 • Kviečių gemalai, kiaušiniai, lapinės daržovės, galvijų ir vištų kepenys, sausos mielės ir raudonieji burokėliai (virti). Turi daug folio rūgšties, kuri menopauzės metu ypač reikalinga (padeda apsaugoti kaulus).
 • Česnakas. Reguliuoja cholesterolio lygį.
 • Šaltinio vanduo. Reguliuoja kūno temperatūrą.
 • Valerijonų ir kryžiažiedžių arbatos. Rekomenduojamos sutrikus miegui.

Rekomenduojami maisto papildai:

 • Sojų izoflavonoidų turintys maisto papildai.
 • Multivitaminai (mineralai), skirti moterims, kurių sudėtyje yra boro, vitamino K, seleno, folio rūgšties, vitaminų D ir E, kalcio ir magnio. Šios medžiagos ypač reikalingos moterims menopauzės metu.
 • Vitaminas E. Jį vartojant mažiau muša karštis. Dozė – 400 TV per dieną. Jei vargina makšties audinių sausumas, rekomenduojama nakčiai įdėti į makštį po vieną vitamino E kapsulę (tai daryti 6 savaites).
 • Vitaminas K. Mažina pagausėjusį prieš menopauzę kraujavimą, padeda išsaugoti mineralus (kalcį) kauluose ir saugo nuo jų kaupimosi arterijose.
 • B grupės vitaminų kompleksas. Mažina psichinę įtampą, depresiją, nuotaikos sutrikimus, yra reikalingas energijos gamybai.
 • Maisto papildai savo sudėtyje turintys blakėžudės. Karščio antplūdžiams ir kitiems menopauzės simptomams sušvelninti.

mot3Naudingi patarimai:

 • Jei stipriai kraujuojate, pasitikrinkite pas ginekologą.
 • Reguliariai mankštinkitės. Tai ne tik padeda padidinti DHEA – vieno svarbiausių senėjimą lėtinančių hormonų – lygį, bet ir mažina stresą (stresas sustiprina menopauzės simptomus ir hormonų sutrikimus), saugo nuo nutukimo ir kaulų retėjimo. Reguliariai menopauzės periodu besimankštinančios moterys optimistiškiau žiūri į gyvenimą, jas mažiau muša karštis.
 • Medituokite arba darykite jogos pratimus.
 • Kai maudotės vonioje, pilkyte ramunėlių, snapučių ir jazminų aliejų. Tada geriau atsipalaiduosite.
 • Jei naktimis labai prakaituojate, dėvėkite medvilninius trikotažinius naktinius marškinius. Patalinė turi būti medvilninė, o kambarys – vėsus.
 • Jei jus vargina makšties sausumas, apsiplaudamos nevartokite dezodoruojamojo muilo arba kvapiųjų priemonių.

Medžiaga parengta pagal Lietuvos ir užsienio spaudą

 

2006 m. rugsėjis

grapeNorėdamos palyginti save su gražiausia pasaulyje Ledo karaliene, turi žinoti, kaip atrodai pati.

Sakoma, kad grožis atsiskleidžia iš vidaus. Mokslininkams pavyko įrodyti, kad šis teiginys iš tiesų yra teisingas. Dėl grožio džiūgaujame, dėl jo kremtamės, dėl jo esame pasiryžusios daug ką padaryti.

Naudojant kremą ar kitas kosmetines priemones pasirūpinama tik paviršiniu odos sluoksniu, bet to neužtenka, nes tikrasis grožis ateina iš vidaus...

Jei oda, plaukai, nagai negauna pakankamai maistingųjų medžiagų iš vidaus, per kraujotakos sistemą, sunku tikėtis puikios išvaizdos.

Stangri, aksominė oda – ne tik bet kurio amžiaus žmogaus svajonė, bet ir ženklas, kad jūsų organizmas sveikas. Daugelis vidaus organų ligų paprasčiausiai „įrašytos“ veide, todėl dažniau žvilgčiokite į veidrodį. Oda ne tik didžiausias mūsų organas. Ji parodo daug aiškiau nei bet kas kitas, kiek esame sveiki ir kaip greitai senstame.

Odos grožis - daugybės elementų visuma. Kurių svarbiausi – tinkamos odos priežiūros priemonės ir, be abejo, vitaminai.


tortas2Vengtini maisto produktai:

 • Cukrus. Kuo daugiau jo valgome, tuo daugiau susidaro vadinamųjų skersinių ryšių, kurie sendina odą taip pat sparčiai kaip ir cigarečių dūmai, alkoholis ir saulės spinduliai. Taigi jeigu norite ilgiau išsaugoti gražią odą, kuo mažiau valgykite saldumynų.
 • Rafinuoti „baltieji produktai“: balta duona, pyagas ir makaronai iš baltų miltų, baltieji ryžiai ir pan. Jie visi spartina senėjimo procesus.
 • Neekologiški maisto produktai. Turi pesticidų ir mažiau, palyginti su ekologiškais, vitaminų ir mineralų.
 • Druska. Kai jos daug vartojame, organizmo, taigi ir odos, audiniai netenka daugiau vandens. Patiekalus sūdykite tik tada, kai jie jau lėkštėje, venkite parduotuvėse parduodamų gatavų produktų (paprastai juose daug druskos).
 • Įkaitintuose riebaluose arba ant žarijų kepti valgiai, rūkyti produktai. Juos valgant atsiranda daug laisvųjų radikalų, kurie spartina odos senėjimą.
 • Sotieji gyvulinės kilmės riebalai, masiškai gaminamas aliejus ir margarinas, kuriuose daug hidrintų ir trans (nesočiųjų) riebalų. Apsunkina kepenų veiklą, dėl to toksiškos medžiagos gali būti išmetamos į odą.
 • Alkoholis ir kofeinas. Juos vartojant organizmo audiniai netenka daug vandens.
 • Skausmą malšinantys vaistai. Nuo jų oda praranda skaistumą.


Rekomenduojami maisto produktai:

 • Švieži, ekologiški, vietoje užauginti vaisiai ir daržovės. Turi daugiau vitaminų ir mineralų negu atvežti iš tolimų regionų ir neekologiški.
 • Gyvybiškai svarbūs riebalai. Jų reikia, kad oda ilgiau išliktų jauna - gražaus atspalvio, stangri, neišdžiūvusi, kad mažiau idegtų saulėje. Valgykite daug riebios žuvies, avokadų, nevirtų nesūdytų riešutų, sėklų ir alyvuogių aliejaus.
 • Visi daug vitamino A ir natūralaus karotino turintys produkati. Maitina odą iš vidaus. Valgykite daug ekologiškų morkų, špinatų, šparaginių kopūstų ir kitų lapinių daržovių, moliūgų, saldžiųjų bulvių, abrikosų, pomidorų.
 • Obuoliai. Turi daug pektino ir vitamino C, kurie valo kepenis, taip pat ir odą.
 • Bananai. Turi kalio, vitamino A ir C, geležies, kalcio, cinko, folio rūgšties.
 • Figos, yapč nevirtos. Turi kalcio, geležies, magnio, padeda nuo vidurių užkietėjimo, paprastai, neigiamai veikiančio odos būklę.
 • Šviežia žuvis, vištiena. Tai labai geri baltymai (odai jie reikalingi). Kiti geri baltymų šaltiniai – sojų produktai, pupelės, riešutai, sėklos, lęšiai.
 • Išrūgos. Kasdien įsipilkite jų į sutrintą vaisių tyrę. Su jomis organizmas gaus vertingų baltymų, paspartės naujų audinių susidarymas.
 • Daug flavonoidų turintys produktai: greipfrutai, citrinos, mėlynės, vyšnios, braškės, raudonieji burokėliai. Stiprina odos kapiliarus.
 • Šviežios citrinų sultys su šiltu vandeniu. Jų gerkite prieš kiekvienus pusryčius. Pagerės kepenų veikla, geriau pasišalins toksiškos medžiagos ir oda bus švaresnė.
 • B grupės vitaminų turintys produktai. Avižos ir kitos grūdinės kultūros. Ypač rekomenduotini pastebėjus odos įtrūkimų.
 • Silicio oksidas. Labai reikalingas odai, kolageno gamybai. Jo gauname valgydami mažai perdirbtas avižas, soras ir kitus grūdus, svogūnus, raudonuosius burokėlius, bulves.
 • Jodo turintys produktai. Kai skydliaukė nėra pakankamai aktyvi ir organizmui trūksta jodo, oda išsausėja. Tuomet reikėtų valgyti daugiau jūros produktų, ypač dumblių.

 

Vitaminai, kurie saugo odos grožį iš vidaus ir iš išorės:

 • Vitaminas A skatina viršutinio odos sluoksnio ląstelių dalijimąsi ir tokiu būdu greičiau atsinaujina pasenę odos sluoksniai. Be to, jis atitolina senėjimo procesus, raukšlių atsiradimą. Vitaminas A minkština odą ir stipriai veikia prieš odos ragėjimą. Grynas vitaminas A ant kosmetikos pakuočių dažnai rašomas retinolio pavadinimu.
 • Vitaminas E kaip ir vitaminas A yra antioksidantas: apsaugo ląsteles – tame tarpe ir odos ląsteles – nuo laisvųjų radikalų žalingo poveikio, kuris pagreitina senėjimo procesą. Jis taip pat vertinamas dėl gebėjimo sulaikyti drėgmę. Gilesniuose odos sluoksniuose jis skatina fermentų veiklą ir tuo pačiu medžiagų apykaitą. Vitaminas E saugo nuo odos pažeidimų, todėl jo dedama į daugelio priemonių nuo saulės sudėtį.
 • Vitaminas C - trečiasis vitaminas antioksidantas. Taip pat saugo nuo laisvųjų radikalų – agresyvių molekulių grupių, kurios greitina senėjimo procesus. Skatina odos kraujotaką. Be to, jis labai svarbus kolageno sintezei. O kolagenas atsakingas už audinių standumą. Vitaminas C gerina mikroproteinų ir audinių kolageno sintezę.
 • Pantoteno rūgštis (vitaminas PP) skatina odos medžiagų apykaitą ir rūpinasi, kad odos ląstelės būtų optimaliai aprūpintos maisto medžiagomis. Be to, ji gali sulaikyti vandenį.
 • Biotinas (vitaminas H) dalyvauja odos, plaukų ir nagų medžiagų apykaitoje. Jis padeda gamintis keratinui – medžiagai, kuri suteikia odai, plaukams ir nagams formą ir tvirtumą.
 • Vitaminas B5 tirpsta vandenyje ir gelbsti organizmo audiniams augant. Be to, jis odoje sulaiko vandenį. Jo pirmtakas, provitaminas B5, veikia sudirgintą odą raminančiai. Jis ramina odos paraudimus, greitina nudegimų gijimą.
 • Kofermentas Q10 yra į vitaminus panašus kofermentas. Jis teikia energiją ląstelių atsinaujinimo procesui. Gaminamas paties organizmo, tačiau nuo 30 metų jo gamyba be perstojo mažėja.
 • Cinkas skatina odos regeneraciją ir gijimą.
 • Selenas padeda išsaugoti audinių elastingumą.
 • Vitaminas H veiksmingas antioksidantas. Spirulinos turi daug beta karotino ir gyvybiškai svarbių riebalų (gama linoleno rūgšties), vitaminų ir mineralų.
 • Silicio oksidas, kai jo trūksta, oda greičiau netenka vandens, išsausėja. Plaukai ir nagai pasidaro trapūs.


Teigiama, kad akys - sielos veidrodis, tačiau plaukai taip pat daug pasako apie žmogų.

Plaukai yra savotiškos energijos antenos. Tuo, kad per plaukus žmogui ateina energija, tikėji ir indėnai.

Plaukai – svarbi žmogaus įvaizdžio dalis, todėl būtina juo deremai prižiūrėti. Be to plaukai atlieka ir tam tikrą apsauginę funkciją – sulaiko tiesioginius saulės spindulius, saugo galvą nuo karščio, šalčio ir kt.

Jie taip pat atspindi esamą žmogaus būklę, kadangi būtent jie greičiausiai reaguoja į visus organizmo ir aplinkos pakitimus. Ypač jie reaguoja į nervinę bei fizinę įtampą, stresą, maisto trūkumą ir nesubalansuotumą.

 

avocadoPlaukams svarbūs:

Vengtini maisto produktai:

 • Kofeinas. Didina emocinę įtampą, silpnina antinksčių veiklą.
 • Cukrus ir valgiai iš stipriai perdirbtų grūdų (pyragas, sausainiai ir kiti kepiniai, desertas). Išplauna iš organizmo plaukų augimui būtinas medžiagas.
 • Daug natrio turinti valgomoji druska.


Rekomenduojami maisto produktai:

 • Kokybiški baltymai. Labai svarbu, kad organizmas jų gautų pakankamai, ypač per pusryčius ir pietus. Tai gali būti liesa mėsa, žvėriena, vištiena, žuvis, kiaušiniai. Jei įmanoma, valgykite ekologiškus produktus.
 • Pienas, jogurtas, sūris.
 • Sėklos, riešutai, nestipriai perdirbti grūdai (rudieji ryžiai, miežiai). Ankštiniai žirniai, lęšiai, sojų pupelės ir jų produktai. Visi jie yra geri, vegetariški baltymų šaltiniai.
 • Produktai, turintys daug geležies: kiaušinio trynys, lapinės daržovės (špinatai), rupiai maltų grūdų duona, kruopos, mėsa, žuvis.
 • Jūros dumbliai. Turi daug plaukams reikalingų medžiagų.
 • Gyvybiškai svarbūs riebalai. Maitina plaukų folikulus, neleidžia išsausėti plaukų odai. Valgykite daugiau riebios žuvies, graikinių riešutų, moliūgų, saulėgrąžų ir linų sėklų bei jų nerafinuotų aliejų su alyvuogių aliejumi.
 • Grūdų (avižų) dribsniai. Turi B grupės vitaminų.


Rekomenduojami maisto papildai:

 • Geros kokybės multivitaminai (mineralai).
 • Cinkas labai reikalingas plaukų ir nagų augimui.
 • B grupės vitaminai. Būtini, kad plaukai būtų sveiki.
 • Amino rūgštis lizinas.
 • Ginkmedis gerina galvos kraujotaką.
 • Biotinas – aktyviai skatina plaukų augimą.
 • Varis – būtinas plaukų stiprumui ir folikulų formavimuisi.
 • Jodas – dalyvauja hormono tiroksino gamyboje. Dėl tiroksino trūkumo plonėja oda, slenka plaukai ir lūžinėja nagai.
 • L-cisteinas – plaukų ir odos baltymų (kolageno ir keratino) pagrindinė sudedamoji amino rūgštis.
 • Magnis ir cinkas – padeda užkirsti kelią plaukų slinkimui ir skatina augimą.


Save gerbianti dama be gero manikiūro ir dailiai nulakuotų nagų jausis, kaip nuoga. Tačiau pirmiausia jie turi būti sveiki. Nagai yra geros sveikatos barometras. Trapūs nagai rodo silicio, o minkšti - kalcio trūkumą. Per daug aukštyn užsirietę nagai gali rodyti, kad trūksta kalio.

 

riesutaiNagams svarbūs:

Vengtini maisto produktai:

 • Prastas maistas, putojantys gaivieji gėrimai, balta duona, pyragai ir pan. Jie visi šalina iš organizmo maistingąsias medžiagas, ypač B grupės vitaminus.
 • Kofeinas.
 • Cukrus.

 

Rekomeduojami maisto produktai:

 • Kiaušiniai, migdolai, raudona mėsa, špinatai. Rekomeduojami, kai organizmui trūksta geležies.
 • Riebi žuvis, neperdirbti riešutai (ypač graikiški) ir sėklos (moliūgų, saulėgrąžų, linų ir sezamų). Turi daug gyvybiškai svarbių riebalų ir cinko. Jų nerafinuotais aliejais apšlakstykite salotas ir virtus valgius. Tai geras maistas nagams.
 • Avokadai ir kviečių gemalai (tinka berti į košę ir desertą). Turi daug vitamino E.
 • Salotos ir visi daug ląstelienos turintys produktai (daržovės, mažai apdoroti grūdai). Geras silicio šaltinis.


Rekomeduojami maisto papildai:

 • B vitaminų kompleksas ir dar papildomai biotino.
 • Sieros papildas MSM.
 • Amino rūgštis L-cistinas  - būtinas nagų augimui ir odos atsinaujinimui.
 • Silicis – stiprina jungiamuosius audinius, tuo pačiu užkertą kelią nagų lūžinėjimui.
 • Geležies trūkumas sukelia nagų deformaciją: raukšlėti, „šaukštelio“ formos nagai.

2006 m. balandis

vivasan.gifVIVASAN kompanijos produkcija - tai gydomosios, profilaktikai skirtos ir dekoratyvinės kosmetikos priemonės ir biologiškai aktyvūs maisto papildai. Tai ypač vertinga produkcija.


Svarbiausi privalumai:

 • sudėtyje nėra hormonų, antibiotikų, sintetinių konservantų;
 • nealergiška;
 • pasižymi ilgalaikiu ir plataus profilio veikimu;
 • neturi pašalinio poveikio;
 • gali vartoti skirtingų amžiaus grupių asmenys;
 • testuota neatliekant bandymų su gyvūnais.


Mūsų parduotuvėje „Vitaminų pasaulis" (PC „Mandarinas", Ateities g. 91, Vilnius) galite įsigyti šių produktų:


 • Kadagių kremas. Gydomasis- profilaktinis kremas su kadagių, kalnapušių, eukaliptų ir kiparisų eteriniais aliejais, tinkantis raumenų ir sąnarių skausmams malšinti ir persišaldymo ligų bei gripo profilaktikai. Saugodamas organizmą nuo infekcijų padengia kūną apsaugine plėvele. Dezinfekuoja kvėpavimo sistemą, stimuliuoja kraujotaką, veikia šildomai ir šalina „šaltų kojų" sindromą.
 • Čiobrelių kremas. Gydomasis- profilaktinis kremas su čiobrelių, citrinų, eukaliptų ir rozmarinų eteriniais aliejais peršalimo sukeltų ligų ir gripo gydymui bei profilaktikai. Efektyviai padeda susirgus angina, bronchitu, sloga ir pan. Mažina kosulį ir skatina skreplių išsiskyrimą atsikosint. Taip pat reguliuoja virškinimą, padeda esant skrandžio ir žarnyno sutrikimams bei lyties ir šlapimo sistemos susirgimams. Teigiamai veikia kepenis. Didina kraujo spaudimą.
 • Kremas venoms. Su raudonųjų vynuogių lapų ir paprastųjų kaštonų ekstraktais, skirtas kojų pabrinkimams ir nuovargiui šalinti. Stiprina venas ir padeda esant venų varikozinių (mazgelinių) išsiplėtimams. Gerina kraujotaką ir šalina kraujo sąstovį venose. Pasižymi gydomuoju ir profilaktiniu veikimu varikozinio venų išsiplėtimo, flebitų ir tromboflebitų atvejais. Šalina kojų spazmus, traukulius, tinimą, skausmus, odos dirglumo ir uždegimo požymius, pabrinkimą, nuovargį ir apsunkimą, padeda nuo poodinių kapiliarų išsiplėtimų, šalina jų „tinklelius".
 • Citrinų eterinis aliejus. Plataus veikimo spektro aliejus. Mažina kraujo spaudimą ir cholesterolio kiekį kraujyje. Vartojamas gydantis nuo artrito ir reumato. Stiprina imunitetą, padeda esant peršalimui ir karščiavimui. Efektyviai padeda gydantis apsinuodijimą maistu, virškinamojo trakto susirgimus, tulžies akmenligę, celiulitą. Gydo problemišką odą, balina pigmentines dėmes. Veikia profilaktiškai esant parodontozei, kariesui ir stomatitui. Malšina galvos skausmą.
 • Pipirmėčių eterinis aliejus. Šis aliejus yra gaivus, turi antiseptinių ir nuskausminamųjų savybių. Jis vartojamas kaip stiprus antiseptikas esant ūmioms respiratorinių virusinių ligų infekcijoms (ŪRVI), gripui, bronchitui, slogai ir kitiems peršalimo susirgimams. Didina imunitetą. Reguliuoja virškinimą, padeda esant skrandžio susirgimams, švelniai varo šlapimą, padeda tirpdyti tulžies pūslės akmenis, šalina pilvo pūtimą ir spazmus jame, ramina menstruacijų sukeliamus ir kitokius raumenų skausmus.
 • Ampulės migliorin intensyviam plaukų gydymui ir stiprinimui. Su sojų ir asiūklių ekstraktais, vitaminu ir provitaminu B5, šilko proteinu, biotinu ir keratinu. Gerina galvos odos kraujotaką, maitina plaukų šaknis, skatina jų regeneraciją ir augimą. Mažina galvos niežėjimą, stabdo plaukų slinkimą.
 • Kapsulės migliorin plaukų ir nagų stiprinimui. Su asiūklių ir sorų ekstraktais. L-cisteinu, L-metioninu, provitaminu B5, sojų ir kviečių gemalų aliejais. Stabdo plaukų slinkimą ir nagų lūžumą, gerina jų struktūrą, praturtina organizmą siliciu, mineralais, vitaminais ir sieros turinčiomis aminorūgštimis. Tinka vartoti esant pažeistai mineralų apykaitai, trūkstant vitaminų (hipovitaminozė), esant osteoporozei, lūžus kaulams, susilpnėjus imunitetui, dantų ėduonies (karieso) profilaktikai, nėštumo metu, esant įtampai.
 • Gėrimas „Immune Guard". Pagrindą sudaro juodauogis šeivamedis, ežiuolė ir acerola. Naudojamas organizmo imunitetui didinti ir peršalimo ligų profilaktikai. Vartojamas esant peršalimui, gripui, bronchitui, plaučių uždegimui, sausam kosuliui, pabrinkimams. Tinka nuo vidurių užkietėjimo, padeda esant reumatui, poliartrito, širdies- ktaujagyslių ligoms, odos ir inkstų susirgimams. Stabdo navikų vystymąsį.
 • Gėrimas „Ferroforte". Pagrindą sudaro daržovių ir žolelių ekstraktai, kuriuose yra biologinio pavidalo geležies. Puikiai tinka, jei nustatytas geležies ir vitaminų trūkumas organizme. Rekomenduojamas esant anemijai, astenijai, nuovargiui, hipovitaminozėms, po susirgimų ir nukraujavimų, nėštumo ir kūdikio maitinimo metu. Tinka vaikams ir paaugliams. Teigiamai veikia širdies darbą, neleidžia susiformuoti kraujo trombams.
 • Gėrimas „Juodauogis Šeivamedis". Pagrindą sudaro juodauogis šeivamedis. Švarina organizmą, didina jo apsaugines galias, mažina antsvorį. Pasižymi šlapimo ir prakaito išsiskyrimą skatinančiomis savybėmis, mažina karščiavimą, skatina atsikosėjimą, veikia raminamai. Tinka vartoti gydantis nuo peršalimo, gripo, bronchito, plaučių uždegimo, reumato, poliartrito, cistito, inkstų ligų bei vidurių užkietėjimo. Šalina iš organizmo šlakus ir skysčių perteklių.
 • „Artišokų" gėrimas. Pagrindą sudaro artišokų, pipirmėčių, pankolių ir geltonųjų gencionų ekstraktai. Patartina vartoti esant kepenų ir virškinamojo trakto susirgimams. Vartojamas esant tulžies uždegimui, mažina dujų kaupimąsi žarnyne. Apsaugo kepenų ląsteles nuo toksinų ir alkoholio pragaištingo veikimo. Šalina šlakus, mažina cholesterolio ir šlapimo rūgšties kiekį. Aktyvina medžiagų apykaitą. Padeda mažinti antsvorį ir celiulitą.
 • Gėrimas „Stimusan". Pagrindą sudaro figmedžių vaisiai, juodslyvės, senos lapai, rabarbarų šaknys, medus ir duonmedžio sėklos. Reguliuoja virškinamojo trakto veiklą. Vartojamas esant virškinamojo trakto susirgimams (disbakteriozė, gastritas, meteorizmas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas). Gerina virškinimą ir sužadina apetitą. Padeda sergant inkstų ligomis, anemija, tulžies latakų diskinezija. Švelniai laisvina vidurius ir skatina šlapimo išsiskyrimą.
 • Mėlynių gėrimas Vital". Pagrindą sudaro mėlynės, kviečių gemalai ir tropikų vyšnia acerola. Papildo organizmą vitaminais ir mineralais, stiprina imunitetą. Užkerta kelią anemijai, šalina nuovargį ir kitus negalavimus. Stiprina širdį, neleidžia formuotis kraujo trombozei. Mažina intrakranialinį (kaukolės vidaus) spaudimą, gerina regėjimą. Tinka vartoti esant virškinamojo trakto sutrikimams, padeda esant nepakankamam skrandžio rūgštingumui. Lėtina organizmo senėjimo procesus.
 • Gėrimas „Sojų Izoflavonai". Efektyvus BAMP su sojų izoflavonais, magniu ir kalciu. Padeda įveikti sutrikimus, atsirandančius klimakteriniu laikotarpiu. Pakaitinės hormonų terapijos alternatyva (estrogenai ir progesteronas). Sojų izoflavonai žarnyne suskaldomi, jie moters organizmą veikia kaip natūralus hormonų pakaitalas.
 • Sirupas „Raudona Uoga". Veikia energetiškai. Didina organizmo tonusą ir papildo jį vitaminais. Į sudėtį įeina spanguolės, pasiflorų (marakujų) vaisiai, kviečių gemalų ekstraktas, vynuogių cukrus, vitaminai A, C ir E. Rekomenduojama vartoti, jei nepakanka vitaminų, jaučiamas jėgų trūkumas. Didina organizmo gynybines galias, stiprina širdies veiklą. Apsaugo organizmą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, lėtina senėjimo procesą. Stiprina kraujagysles ir reguliuoja kraujo spaudimą. Neleidžia plėtotis uždegiminiams procesams. Stiprina centrinę nervų sistemą.
 • „Kadagio Uogų" ekstraktas- sirupas. Imunostimuliatorius. Tonizuojantis sirupas, kurio pagrindą sudaro kalnų kadagio uogų ekstraktas su vynuogių cukrumi. Jame daug kalio, magnio, todėl tinka atsiradus nervų išsekimui, hipovitaminozei, esant dideliam darbo krūviui. Gerina medžiagų apykaitą, padeda šalinti šlakus, valo kraują, mažina antsvorį ir celiulitą. Stiprina kraujagyslių sieneles, mažina cholesterolio kiekį kraujyje. Puikiai tinka persišaldymo ir urogenitalinių ligų gydymui ir profilaktikai. Stiprina nervų sistemą, atkuria jėgas.
 • „Viva-Fit" kava. Mažo kaloringumo energetinis gėrimas- kokteilis su kavos ekstraktu, kviečių gemalais, mineralais ir vitaminais. Padeda įveikti antsvorį, didina tonusą. Šis gėrimas yra klasikinis maisto gaminys, į jo sudėtį įeina fruktozė, pieno baltymai ir optimalus 12-os svarbiausių vitaminų ir mineralų derinys (A, B1, B2, B12, C, D, E, niacinas, biotinas, folio rūgštis, kalcio pantotenatas, kalis, magnio hidroksidas), subalansuotas baltymų, riebalų ir angliavandenių santykis. Mažo kaloringumo - 100 ml gėrimo yra tik 54 kcal.
 • Pasukų ir persikų gėrimas. Mažo kaloringumo energetinis probiotinis gėrimas- kokteilis iš pieno pasukų su persikais, inulinu ir fruktoze. Puiki priemonė antsvoriui mažinti, nes šalina iš organizmo šlakus, toksinus ir skysčių perteklių. Aktyvina virškinimą, tinka vartoti nuo vidurių užkietėjimo. Naudingas diabetikams, nes mažina cholesterolio kiekį ir stabdo gliukozės patekimą į kraują. Inulinas padeda bifidobakterijoms daugintis - taip atkuriama žarnyno mikroflora. Palengvina kepenų ir inkstų darbą. Slopina skrandžio, žarnyno ir odos uždegiminius procesus. Švarina odą. Stiprina imunitetą. Ypač naudingas besilaukiančioms moterims.
 • „Viva-Tonic" apelsinų skonio gėrimas. Izotoninis energetinis ir vitamininis gėrimas- kokteilis. Malšina troškulį ir praturtina organizmą vitaminais ir mineralais. Malonaus apelsinų skonio. Į sudėtį įeina daug mineralų ir 10 vitaminų (B1, B2, B6, B12, C, E, niacinas, biotinas, folio rūgštis, pantoteno rūgštis, natris, kalis, kalcis, magnis, fosforas), būtinų žmogaus organizmui. Gėrimas izotoninis, nes jo osmosinis slėgis yra toks pat, kaip ir kraujo plazmos. Todėl šis gėrimas neturi jokio negatyvaus poveikio vandens ir elektrolitų balansui žmogaus organizme. Šis produkto efektas išgaunamas sumaniu mineralų deriniu.
 • „Fito 40". Neturintis sau lygių preparatas 40-metėms moterims su sojų izoflavonais ir linų sėmenų aliejumi. Kalcio, magnio, vitaminų C ir E versmė. Vartojamas pasitinkant klimaksą, jo metu bei menopauzės laikotarpiu. Malšina galvos skausmus, stabdo karščio pylimą, šalina nemigą, didina seksualinę trauką, mažina cholesterolio kiekį kraujyje, neleidžia kauptis antsvoriui, užkerta kelią osteoporozei ir krūtų navikams.
 • „Žvalumas" (vitaminų A-Z kompleksas). Vitaminų ir mineralų kompleksas (27 vitaminai ir mineralai), kuris aktyviai veikia kaip antioksidantas. Aktyvina imunitetą, apsaugo nuo onkologinių susirgimų, teigiamai veikia nervų sistemą, regėjimo organus, skatina kraujo gaminimą, šalina negatyvius spindulinio gydymo ir chemoterapijos padarinius. Apsaugo nuo ankstyvo senėjimo.
 • „Floramaksas". Efektyvus preparatas su laktobakterijomis. Tinka disbakteriozės atveju, padeda atkurti žarnyno mikroflorą. Į sudėtį įeina vitaminai B1, B2, B6 ir 3 rūšių laktobakterijos. Jos atkuria normalią žarnyno mikroflorą, užkerta kelią patogeniniams mikrobams (dizenterijos, vidurių šiltinės, salmoneliozės, patogeninių žarnyno lazdelių, streptokokų, stafilokokų, Helicobacter pylori ir kt.) daugintis, gerina geležies, kalcio ir kt mineralų bei maisto medžiagų įsisavinimą, didina hemoglobino kiekį.
 • „Toniksinas" tabletėmis ir flakonais. Tonizuojantis preparatas. Rekomenduojamas nuolatinio nuovargio ir didelio protinio, psichinio bei fizinio krūvio atvejais. Aktyvina centrinę nervų sistemą, normalizuoja endokrininę sistemą, medžiagų apykaitos procesus ir virškinimą, stiprina imunitetą ir didina kraujagyslių tonusą, gerina širdies darbą. Atkuria gyvybinių jėgų ir energijos balansą, gerina vyrų poteciją. Sudėtis: kofermentas Q10, eleuterokokų, ženšenių, šlamagraižės leuzėjos ir rausvosios žarotūnės šaknys (tabletės), katuabos (aukštojo kokainmedžio) ekstraktas, arginino aspartatas ir akacijų medus (flakonai). Preparatas skirtas tik suaugusiems!!!

juroskopustai_1.jpgJūros kopūstai (laminarija)- rudieji jūros dumbliai, išaugantys net iki 13 metrų ilgio. Jie nušienaujami 5-6 metrų gylyje specialiu prietaisu, o tada džiovinami saulėje, marinuojami, sūdomi arba tiesiog valgomi švieži. Jūros dumbliai (japonų dar vadinami „jūros daržovėmis") yra įprastas maistas Kinijoje, Korėjoje, Japonijoje, ten netgi yra specialios fermos, kuriose jie auginami. Iš jūros dumblių gaminamos salotos, garnyrai, saldainiai, jų dedama į sultis, tešlą, arbatą, košę. Jūros kopūstai puikiai gali pakeisti druską, todėl jų miltelių galima dėti į bet kokį maistą.


Paskutiniu metu jūros kopūstai darosi vis populiaresni dėl savo maistinių ir gydomųjų savybių.


Juose gausu:

 • pektinų (užpildo sienelės karkasą ir padeda ląstelėms susiklijuoti);
 • baltymų;
 • angliavandenių;
 • makro- ir mikroelementų: chloro, kalio, natrio, magnio, sieros, silicio, fosforo, kalcio, jodo, geležies, bromo, boro, boro, stroncio, mangano, vanadžio, cinko, aliuminio, arseno, rubidžio, kobalto, titano, nikelio, molibdeno, kadmio, radžio;
 • vitaminų: A, B grupės, C, D, E, K, PP;
 • algino rūgščių - gamtinių polisacharidų, kurių neturi antžeminiai augalai. Šie polisacharidai pasižymi stipriu sunkiųjų metalų sorbcijos efektu, todėl iš organizmo pašalina sunkiuosius metalus, tokius kaip toksinai, radionuklidai (cezis, stroncis);
 • fosfolipidų ir bromfenolų, kurie pasižymi antioksidaciniu aktyvumu (suriša laisvuosius radikalus, stiprina ląsteles, palaiko jų gyvybingumą);
 • poliprisotintų riebiųjų rūgščių Omega-3 tipo- gamtinių chlorofilo darinių, kurie pasižymi imunokoreguojančiu veikimu, esant įvairiems imunitetiniams organizmo disbalansams.

juroskopustai_2.jpgKadangi nuolat jaučiamas jodo stygius, tai jūros dumblių vartojimas itin reikšmingas, nes juose jodo yra keletą tūkstančių kartų daugiau nei augaluose, kurie auga ant žemės. Jūros kopūstuose iki 95% jodo yra organinių junginių pavidalu, iš jų 10% junginyje su baltymais. Tai svarbu, nes vartojant neorganinį jodą (pvz. joduota druska), jeigu yra perdozuojama, tai galimos įvairios nepageidaujamos reakcijos (pvz. alerginė sloga, išbėrimai), o organinio jodo vartojimas nesukelia jokių pašalinių reakcijų, net jeigu vartojami dideli kiekiai.

Jodas svarbiausias yra skydliaukės veiklai, nes dalyvauja hormonų sintezėje ir yra jų sudedamoji dalis. Jodo stoka ar perteklius neigiamai veikia skydliaukę, kuri gamina hormonus, palaikančius normalią organizmo medžiagų apykaitą. Nuo skydliaukės veiklos priklauso ir žmogaus išvaizda, temperamentas, intelektas. Skydliaukės hormonų gamybai reikalingas jodas, todėl jo būtinai turime gauti pakankamai. Suaugusiems žmonėms per parą reikia 150 mikrogamų jodo. Nėščiosioms - 180 mikrogramų, savo pienu maitinančioms - 200 mikrogramų.

Pagrindiniai jodo trūkumo organizme požymiai:

 • susilpnėję protiniai gabumai;
 • energijos stoka;
 • atsiradęs antsvoris;
 • skydliaukės hipofunkcija (nepakankamumas);
 • padidėjusi skydliaukė;
 • sulėtėjusi medžiagų apykaita;
 • šiurkšti oda ir plaukai, lūžinėjantys plaukai;
 • gali atsirasti struma (endeminis gūžys).

juroskopustai_3.jpgJūros kopūstų patariama valgyti vaikams ir nėščiosioms, kad nesukeltų psichinio ir fizinio vaiko ar vaisiaus vystymosi sutrikimų, taip gyvenantiems užterštuose pramoniniuose rajonuose, bei sergantiems šiomis ligomis:

 • ateroskleroze;
 • hipertenzija,
 • išemine širdies liga;
 • anemija (mažakraujyste);
 • skydliaukės ligomis.

Jūros kopūstai mažina kraujyje cholesterolio kiekį, reguliuoja virškinimą, mažina trombų susidarymo tikimybę, stiprina organizmo imuninę sistemą ir todėl saugo nuo įvairių ligų. Dumbliai malšina ir alkio pojūtį, o jų sudėtyje esantis jodas suaktyvina medžiagų apykaitos procesus, neleisdamas tukti. Taigi, jūros dumblius galima vartoti kaip pagalbinę priemonę metant svorį ir norint sulieknėti.


Įdomu, tai kad jūros kopūstai netgi naudojami kosmetikos gamyboje, dėl juose esančių vitaminų ir mineralų. Dumbliai stangrina odą, mažina riebalų išsiskyrimą, naikina pigmentines dėmes.


Parengė:
Visuomenės sveikatos bakalaurė
Reda Nagytė

Adresas Vilnius Direktorius Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
Telefonas 8 618 77483
Projektų vadovė Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
Darbo laikas I-V: 10-17 h Vedėja Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
El.paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

El.paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte taischar.gifNAUJIENA LIETUVOJE!

GAMINTOJAS: DR.SCHAR  GMBH, ITALIJA

 

Specialios paskirties maisto produktai be gliuteno yra pažymėti specialiu ženklu. Žemiau pateiktas ne tik jo vaizdas, bet ir paaiškinti kiti ženklai, kuriuos galima surasti ant atskirų produktų.


Ženklinimo apibrėžimai:
• Be gliuteno
(angl. Naturally gluten-free):
glutenfrei.gif

Be laktozės
(angl. Lactose-free):
milchfrei.gif
Be kviečių
(angl. Wheat-free):
weizenfrei.gif

Be sojos
(angl. No additional soja):
sojafrei.gif
Be kiaušinių
(angl. No additional eggs):
eifrei.gif
Iš natūralaus (ekologinio ūkio)
(angl. From organic farming):
biosiegel.gif

vs_lakisius1.jpgBotaninis augalo pavadinimas: Triskiautis lakišius – Bidens tripartita L. Mokslinis lakišiaus genties- Bidens- vardas sudarytas iš dviejų lotyniškų žodžių: bis- dukart ir dens - dantis, nes šių augalų vaisiai paprastai su du dantelius primenančiais dygliukais.

Šeima: Astriniai (Graižažiedžiai) – Asteraceae Dumort. (Compositae Giseke).

Liaudiški pavadinimai: dažnai irgi susiję su vaisių kibumu, dygumu: arkliažolė, arkliažolis dvidantis, kibelė, lekešis, lakišas, lakišis, šuniukai, tirškė, ubago utėlės, ubagžolės, vilkas. Ubagžolėmis ir ubago utėlėmis šie augalai pavadinti tikriausiai dėl to, kad iš sodybos į sodybą vaikščiojusių vargetų drabužiai būdavo nukibę lakišių vaisiais.

Kaip skleidžiasi pavasariniai žiedai, taip skleidžiasi ir žmogus, atverdamas visą savo grožį. Natūralų ar dirbtiną, trapų ir agresyvų, subtilų ir arogantišką. Kas yra grožio etalonas yra tik sociumo arba kitaip visuomenės tam tikros kartos daugumos pripažinti kriterijai. Taigi, norime pirmiausia patikti aplinkiniams ir gauti jų įvertinimą bei pripažinimą ar visgi siekiame patikti pačiam sau? Bet kokiu atveju pavasaris tai tas metas, kai dažniau sveriames, žvelgiame į veidrodį ir norime atrodyti gražiai. Griebiamės įvairių lieknėjimo priemonių, siekdami greito rezultato.

abrikosiukaiMums siūloma daugybė įvairių dietų: kopūstų, baltymų, gyvenamąjį regioną atitinkančios dietos ir t.t. Beveik pusė 25 – 35 metų amžiaus moterys nuolatos laikosi kokios nors dietos, bet rezultatais nebūna patenkintos. Pavyzdžiui, jeigu jūs apsiribosite, maisto produktais duodančiais tik 1000 kalorijų per parą, didės potraukis cukrui (nes smegenys negaus pakankamo kiekio joms būtino kuro – gliukozės. Be to, staiga pradėjęs gauti mažiau, negu jam reikia, kalorijų organizmas į tai reaguos kaip į badą, dėl to sulėtės medžiagų apykaita (organizmas stengsis taupyti energijos atsargas). Kai liausitės laikytis dietos, - o tai būtinai atsitiks, nes tokia griežta dieta neleis jums normaliai gyventi ir dirbti, - ir vėl pradėsite maitintis tai kaip anksčiau, dėl sulėtėjusios medžiagų apykaitos prarastus kilogramus labai greitai atgausite.

Sveika mityba geriau už bet kokią dietą!!!

Daug geresnis kelias yra ne laikytis dietos, bet pasirinkti tinkamą maistą. Iš karto neatsisakykite visų savo mėgstamų valgių, nes tai jus prislėgtų ir jūs neištvėrę vėl prisivalgytumėte. Mitybos įpročius keiskite pamažu, kad organizmui būtų lengviau prisitaikyti. Priklausomybė nuo cukraus būna labai stipri ir gali prireikti mėnesio, kol pripratinsite organizmą prie kitokių produktų.
Taigi galime daryti išvadą, kad sumažinę kalorijų kiekį ir valgydami tik tiek, kiek mums reikia, bet ne daugiau, pasirinksime geriausią lieknėjimo būdą. Turime mažinti kalorijų, bet gauti visą organizmui reikiamą maistinių medžiagų kiekį. Viskas ką valgome, turi turėti daug vitaminų ir mineralų. Rafinuotas, saldus ir riebus maistas į siūlomą racioną nepatenka. Deja, dažnai naudingi ir ne naudingi komponentai būna kartu. Pavyzdžiui, šokoladas, turi naudingų medžiagų, tačiau kartu daug cukraus ir riebalų.
Kalorijų perteklius senėjimą spartina ir gyvenimą trumpina dėl kelių priežasčių. Pirmiausia kuo daugiau maisto suvalgome, tuo daugiau jo turi būti suskaidoma medžiagų ir energijos apykaitos procese. Vadinasi, ląstelės sudegina daugiau deguonies ir susidaro daugiau laisvųjų radikalų. Jeigu žmogus nedirba fizinio darbo ir nesimankština, energijos perteklius susikaupia organizme riebalais. Pradeda augti svoris, netgi nutunkama, didėja rizika susirgti išeminės širdies liga. Jei organizmas gauna per daug cukraus, didėja pavojus susirgti cukriniu diabetu, kartu ir išemine širdies liga. Taigi nuolatos persivalgantys žmonės turi daugiau šansų sirgti degeneracinėmis ligomis ir greičiau pasenti. 

grudai Daugybė gydytojų iki šiol laikosi nuomonės, kad pakanka subalansuoti valgiaraštį ir aprūpinsime organizmą visomis reikalingomis maistingosiomis medžiagomis. Vakarų pasaulyje tik apie 5 proc. žmonių valgo sveiką, gerai suderintą maistą. Dauguma valgo paskubomis, jų valgiaraštyje vyrauja patiekalai iš pusgaminių, kuriuose nėra užtektinai maistingųjų medžiagų.
Dauguma mūsų pasikliauname šviežiais vaisiais ir daržovėmis, tikėdami, kad daug jų valgydami aprūpinsime organizmą vitaminais ir mineralais. Nesakau, kad nereikia jų valgyti, tačiau privalome žinoti, kad dėl pesticidų ir herbicidų vartojimo, ilgo vaisių ir daržovių laikymo sandėliuose ir kitų priežasčių šiuolaikiniai „švieži“ vaisiai ir daržovės maistingųjų medžiagų turi daug mažiau , negu mes tikimės. Pavyzdžiui, visai tikėtina, kad suvalgę špinatų patiekalą, vietoj 158 mg geležies, kuriuos turėtume teoriškai gauti, praktiškai gausime vos 0,1 mg. Tai labai priklauso nuo to, kur špinatai buvo užauginti. Savaitę palaikius apelsinus sandėlyje, vitamino C kiekis juose gali sumažėti per pusę.
Grūdinių kultūrų vitaminingumas ir mineralų kiekis juose labai priklauso nuo perdirbimo būdo. Pavyzdžiui, baltuose kvietiniuose miltuose cinko ir chromo yra 80 proc. mažiau negu kviečių grūduose.
Viena išeičių yra papildomas vitaminų ir mineralų vartojimas. Jeigu yra galimybė, siūlome pirkti sveikus produktus, papildomai vartoti vitaminus, mineralus ir organizmui gyvybiškai būtinus riebalus bei atitinkamai parinktas augalus.

Sveikos mitybos principai paprasti:

 • Rūpestingai rinkitės maistą. Norėdami sveikai maitintis turėsite tam skirti laiko ir pastangų. Teks tapti „maistingumo ekspertu“ – skaityti etiketes ir domėtis valgių sudedamosiomis dalims. Stenkitės, kad kiekvienas kąsnis būtų kuo naudingesnis. Valgykite natūralius produktus. Kuo daugiau produktas perdirbtas, tuo mažiau jame likę vitaminų, maistingųjų medžiagų, tuo daugiau jame druskos ir įvairiausių cheminių priedų.
 • Skaičiuoti ir užrašinėti kalorijų nereikia – tiesiog nepersivalgykite ir venkite saldaus ir riebaus maisto. Ne visis kalorijos yra vienodos. 100 kalorijų gautų iš braškių jokiais būdais neprilygsta 100 traškučių kalorijų. Jūsų lėkštėje daugiausiai turi būti produktų su „maistingosiomis“ kalorijomis.
 • Nepraleiskite pusryčių, pietų, vakarienės. Sena gera taisyklė: valgykite mažai, bet dažnai. Neleiskite savo organizmui badauti.
 • Angliavandeniai (pamatinė sveikatos piramidės grupė) – pagrindinis energijos šaltinis. Košė, duona, bulvės, turi daugybę vitaminų ir mineralinių medžiagų. Grūdus geriausiai rinktis kuo mažiau apdorotus: baltus ryžius pakeisti rudais, košes rinktis su sėlenomis, baltą duoną, kurioje mažai likę vertingų medžiagų, pakeisti rugine. Iš angliavandenių organizmas greitai gauna taip jam reikalingos energijos, nes juos lengvai skaido virškinimo trakte.
 • Cukraus kiekį reikia kontroliuoti. Tai nereiškia, kad kavą turite gerti be cukraus. Pavojingiausiais yra „paslėptas“ cukrus – pyragaičiai, tortai, saldūs gėrimai. Vienas kitas saldainis nepakenks, tačiau geriau saldumynus palikite ypatingesnėmis progomis.
 • Vienas sveikos mitybos principų – įvairumas. Maistas, turi būti įvairus, maisto produktus reikia rinktis kasdien iš visų maisto produktų grupės. Taip organizmas gaus ir gyvūninių, ir augalinių maisto produktų.
 • Vanduo neminimas sveikos mitybos piramidėje, tačiau tai yra svarbiausiais maisto produktas. Per dieną sveikas žmogus turėtų išgerti apie 2 litrus vandens.
 • Ir pagaliau sportas. Nereguliari mankšta – veltui sugaištas laikas. Geriausia sportuoti trumpiau ir mažiau intensyviai, bet reguliariai.
 • Stenkitės laikytis sveikos mitybos piramidės reikalavimų. Bet nebūtina tikrai to daryti „maniakiškai“. Sveikos mitybos piramidė skirta visam gyvenimui, skirtingai nuo dietų iš žurnalo viršelio „ Numesk 10 kg per dvi savaites“. (o kas toliau, kai baigsis tos dvi savaitės?). neįmanoma visą gyvenimą skaičiuoti porcijų ir normų.
 • Jei nuolatos persivalgote, atsikratykite šio įpročio. Maistą dėkite į mažas lėkštutes, nevalgykite, kai jaučiatės sotūs.
 • Valgykite tik tada, kai jaučiate alkį. Nemaišykite alkio beverčiais produktais, pavyzdžiui spurgomis, nes jos duos tik kalorijų, o ne maistingųjų medžiagų ir greitai vėl jausitės alkani. Geros kokybės baltymai alkį numalšina ilgesniam laikui. Daugiau negu 85 proc. mūsų mitybos raciono sudaro vos 19 produktų. Todėl būtina paįvairinti savo stalą. Kuo įvairesnius produktus valgysite, tuo daugiau įvairių maistingųjų medžiagų gaus organizmas.  Progai pasitaikius galite pasmaguriauti, bet tegul tai nevirsta kasdienybe. 40 proc. jūsų suvalgomo maisto turėtų būti vidinę organizmo terpę šarminantys produktai – vaisiai, daržovės, grūdai, soros. Jie mažina degeneracinių ligų riziką. Sveikatai kenkia ir senėjimą spartina ant atviros ugnies kepti ir apskrudę bei rūkyti valgiai, nes juose gausu laisvųjų radikalų. Mažiau valgykite riebių pieno produktų. Sezamų sėklose kalcio yra daugiau negu piene.
 • Būtinai valgykite pusryčius. Puikūs pusryčių patiekalai  - virtas kiaušinis su rupių miltų skrebučiu (baltymai gana gerai numalšina alkį), jogurtas su gyvosiomis bakterijomis (atkuria organizmo terpės šarmingumą), kruopų košė ( padeda išlaikyti pastovų cukraus kiekį kraujyje). Jeigu vis dėlto norite užkąsti tarp valgių, geriausiai tiks obuolys, bananas, keletas vynuogių, neriebus jogurtas su vaisiais, razinomis ar grūdų dribsniais. Vietoj šokolado daug naudingiau kramtyti razinas, džiovintus abrikosus. Taip pat tinka iš įvairių sėklų pagamintų batonėlių, kuriuose nėra hidrantų riebalų, arba krekerių.  Nesūdykite patiekalų daug natrio turinčia valgomąją druska. Venkite bulvių traškučių ir kitų labai sūrių valgių. Jie traukia iš audinių vandenį, dėl to sausėja ir anksti pradeda raukšlėtis oda, didėja kraujospūdis, praranda elastingumą kraujagyslių sienelės.  Vartokite kuo mažiau cukraus, jis labai spartina senėjimo procesus. Bet koks cukraus perteklius, kuris pateks į jūsų organizmą ir nebus sudegintas dirbant fizinį darbą, pavirs riebalais ir gadins ne tik jūsų sveikatą, bet ir kūno linijas. Mažiau vartokite „baltųjų produktų“ – baltos duonos, pyrago, sausainių, makaronų.
 • Venkite kofeino. Jis apsunkina kepenų veiklą – gali atsirasti virškinimo sutrikimų, galvos skausmų, nuovargis, juodi ratilai po akimis, pakilti kraujospūdis. Nesaikingai vartojant kofeiną didėja osteoporozės rizika, nes iš kaulo audinio pasišalina daugiau kalcio.  Maistą labai gerai sukramtykite, kad organizmas galėtų gerai jį suvirškinti ir pasisavinti.  Kai tik įmanoma, atsisakykite pusgaminių, greito maisto restoranuose ruošiamų ir konservuotų valgių. Geriausia maistą yra virti, troškinti, kepti ant grotelių arba virti garuose. Verdant garuose produktuose išlieka daigiau vitaminų ir mineralų.  Kasdien suvalgykite bent du kokius nors vaisius. Kad organizmui netrūktų ląstelienos, valgykite nevirtų vaisių ir daržovių, riešutų, avižų, sėmenų.
 • Geriausias vegetariškas baltymų šaltinis yra sojų produktai. Jie mažina riziką susirgti hormoninių sutrikimų išprovokuotomis vėžio rūšimis ir širdies kraujagyslių ligomis, padeda išvengti nemalonių menopauzės simptomų.
 • Valgius skaninkite žolelėmis – baziliku, šalaviju, kalenda, rozmarinu, kuriuose gausu antioksidantų.


tortas Vengtini maisto produktai

 • Riebalai ( tie, kurie nepriskirti gyvybiškai svarbiems riebalams). Mažiau valgykite mėsos, picų, riebaus sūrio ir kitų nenugriebto pieno produktų, mėsainių ir dešrainių, bulvių traškučių, pyrago, šokolado, parduotuvėse parduodamų gatavai paruoštų riebių valgių.
 • Cukrus. Tai kitas aiškus kaltininkas. Saldumynai, ledai, šokoladas, žinoma, labai skanu, bet jie neturi būti kasdieniniai valgiai.
 • Valgiai, kuriuose daug rafinuotų angliavandenių. Tai pyragas, picos, mėsainiai, įvairūs desertai. Žinoma, galima suvalgyti ką nors iš šio sąrašo vieną kartą per savaitę, bet ne dažniau. Jei juos valgysite retai, atprasite ir nebegeisite.
 • Dirbtiniai saldikliai. Įeina į daugiau negu 3000 įvairių maisto gaminių ir nekaloringų gėrimų sudėtį. Apsunkina kepenų veiklą, trukdo numesti antsvorį.
 • Sūdyti riešutai, rūkyta mėsa. Valgykite nedaug, bet stenkitės, kad organizmui netrūktų jokių maistingųjų medžiagų.
 • Ne visi riebalai yra blogi, todėl būtinai įtraukite į savo maisto racioną produktų, kuriuose yra organizmui gyvybiškai svarbių riebalų – riebios žuvies, riešutų, avokadų. Riebi žuvis, riešutai, kiaušinis – tai geri ne tik gyvybiškai svarbių riebalų, bet ir baltymų šaltiniai. Ypač tinka tiems, kurie, norėdami gauti mažiau kalorijų ir sočiųjų riebalų, valgo mažai mėsos ir pieno produktų.

Fizinis aktyvumas

Trokštant sulieknėti fizinis aktyvumas turi būti didinamas palaipsniui – atsižvelgiant į sveikatos būklę, gyvenimo būdą, sportiškumą ir pan. tinka judrūs pratimai, kai įtraukiama daugiau raumenų grupių: greitas ėjimas, bėgiojimas, plaukimas, važiavimas dviračiu, aerobiniai šokiai. Kiekvienas gali pasirinkti tai, ką labiausiai mėgsta. Būtina atminti, kad fizinis aktyvumas duoda rezultatus tik tada, kai jis yra reguliarus, pakankamo intensyvumo, dažnio, trukmės ir derinamas su tinkama mityba.

Lieknėjimo pagalbininkai

Lieknėjimo pagalbininkai yra maisto papildai ir medicininės paskirties maisto produktai, padedantys kontroliuoti svorį. Šiuo metu jų yra įvairiausių ir mokant pasirinkti, tikrai galima pasiekti puikių rezultatų.

Produktai, kurių sudėtyje yra skaidulų, neleidžiančių pasisavinti riebalų

Dažniausiai vartojamas jų atstovas – chitosanas. Chitosanas – tai medžiaga, gaunama iš jūros vėžiagyvių. Ji virškinamajame trakte sujungia riebalus ir taip sumažina jų pasisavinimą, nesutrukdydama normalaus virškinimo proceso. Yra tyrimų, kad chitosanas mažina ir cholesterolio kiekį kraujyje.
Produktą, kurių sudėtyje yra chitosano, ypač patartina vartoti tiems, kurie negali ar nemoka paskaičiuoti kalorijų maiste arba negali saikingai maitintis. Be to, chitosanas dėl savybės sujungti riebalus labai tinka jau pasiekusiems gerų rezultatų ir nenorintiems sustorėti.

Riebalų apykaitos gerinimas

Skatinančių riebalų apykaitą medžiagų veikimas svarbus tuo, kad jie padeda „išjungti“ riebalų atsargas organizme. Šios medžiagos skatina riebalų metabolizmą panaudojant riebalų sankaupas bei padeda mažinti riebalų kaupimąsi. Todėl metant svorį tokie preparatai padeda ne tik atsikratyti riebalų, bet ir vystyti raumenis. Kūnas tampa stangresnis, tvirtesnis. Vartojant tokių preparatų patariama sportuoti, tuomet galima sulaukti tikrai puikių rezultatų.
Dažniausiai taip veikia produktas su konjuguota linolo rūgštimi. C.L.A (konjuguota linolo rūgštis) turinti kelias savybes: didina riebalų metabolizmą organizmo riebalų ląstelėse; išsaugo ir augina raumenis; gerina organizmo riebalų metabolizmą; mažina kalorijų poreikį. Kitaip tariant  C.L.A. padeda svorį mažinti teisingai – atsikratant riebalų, o ne raumenų.

Panašiai veikia ir obuolių sidras. Jis skatina medžiagų apykaitą bei gerina žarnyno veiklą ir taip padeda atsikratyti antsvorio.
Obuolių sidras – natūrali obuolių rūgštis. Jis ne tik reguliuoja kūno riebalų apykaitą, bet ir stimuliuoja virškinimo trakto veiklą, šalina iš žarnyno, inkstų, šlapimo takų.
Dar vienas panašiai veikiantis junginys – hidroksicitrinų rūgštis, išskirta iš Garcinia Cambogia vaisių. Ji slopina glikogeno perdirbimą į riebalų atsargas, o tai labai padeda mesti svorį bei sumažina apetitą.
Kofermentas Q 10. Padeda riebalus ląstelėse paversti energija. Tyrimai rodo, kad maždaug pusei nutukusių žmonių kofermento Q 10 trūksta.
Karnitinas yra medžiaga, kuri perduoda riebalų rūgštis į ląsteles, kur jie paverčiami energija. Tai sustiprina riebalų deginimo procesą.
Tirozinas. Aminorūgštis, padedanti, išlaikyti pastovią kūno masę, po to kai ji jau yra pasiekta.

Potraukio saldumynams mažinimas

Daug žmonių, turinčių per mažai chromo kraujyje, jaučia spontanišką, nemotyvuotą alkio jausmą iškart po valgio. Staigus chromo sumažėjimas kraujyje gali būti potraukio maistui, kurio organizmui iš tikrųjų nereikia, priežastis. Vartojant chromą, organizmas greičiau sureguliuoja cukraus kiekį kraujyje. Tai, savo ruožtu, sumažina potraukį saldumynams ir kitam neplanuotam maistui.
Tyrimai įrodė, kad chromas sustiprina insulino poveikį. Jis pagerina cukraus kiekio kontrolę kraujyje, todėl cukraus perteklius nekaupiamas kepenyse glikogeno pavidalu. Taip mažėja cukraus ir saldumynų poreikis. Chromas taip pat padidina liesąją raumenų masę ir padeda atsikratyti riebalų.

moterisApetito mažinimas

Ne mažiau svarbus veiksnys, trukdantis norintiems sulieknėti, didelis apetitas. Vien todėl būna labai sunku mesti svorį.
Vienas iš būdų jį mažinti – tai daug ląstelienos turintis maistas. Šiuo metu, kai maistas vis daugiu „išgryninamas“, valgyti vis lengviau, mažiau reikia kramtyti, viskas tiesiog tirpsta burnoje, gaunama vis mažiau ląstelienos. Šiuo atveju gali pagelbėti papildai su ląsteliena ar skaidulomis, kurios žarnyne išbrinksta ir užpildo skrandį, tuomet smegenims duodamas signalas, kad sotu.
Be to, skaidulos turi dar vieną puikią savybę – jos padeda išvalyti organizmą ir žarnyną nuo toksinių medžiagų. 
Kai kurių produktų sudėtyje, kad būtų papildytas veikimas, gali būti keletas medžiagų. Arba galima vartoti dviejų produktų tuo pačiu metu, tik reikia žiūrėti, kad jų poveikis lieknėjimui būtų skirtingas. Tuomet mažiau reikės vieno ar kito produkto ir greičiau sulauksite reikiamo rezultato.


2006 m. gegužė

<< Pradinis < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>
2 iš 50